بسمه تعالی

    دانشگاه آزاد اسلامی واحد پرند در 33 کیلومتری بزرگراه تهران ساوه جنوب غربی تهران در جوار فرودگاه امام (ره) در شهر جدید پرند واقع شده است.

این واحد دانشگاهی در چهارم اسفند ماه سال 1378 به تصویب رسیده ودر آبان ماه سال 1382 با پنج رشته تحصیلی بشرح  مهندسی کامپیوتر نرم افزار، فناوری اطلاعات(IT)، زبان و ادبیات انگلیسی ،زیست شناسی عمومی و زیست شناسی سلولی و مولکولی با تعداد 560 نفر دانشجو و با هدف ارتقای سطح  دانش علمی و عملی و ترویج و توسعه ی علوم  به منظور تامین نیروی انسانی متعهد و متخصص جهت خود کفایی کشوردر زمینه ی علوم وفنون جامعه ی ایران اسلامی تاسیس شده است.

هم اکنون این دانشگاه با دارا بودن پنج رشته تحصیلی در مقطع کاردانی(حسابداری ،کامپیوتر مکانیک-گرافیک معماری) و سه رشته ی کارشناسی ناپیوسته (مهندسی عمران ، مهندسی کامپیوتر-مهندسی  مکانیک)و یازده رشته کارشناسی پیوسته (مهندسی مکانیک، مهندسی عمران، مهندسی صنایع، مهندسی کامپیوتر نرم افزار، مهندسی فناوری اطلاعات(IT)، مهندسی محیط زیست ، مترجمی زبان انگلیسی ، زبان و ادبیات انگلیسی، زیست شناسی عمومی ، زیست شناسی سلولی و مولکولی، مدیریت دولتی ) دارای قریب 12000هزار نفر دانشجوی فعال می باشد.

این واحد دانشگاهی با بهره گیری از آزمایشگاه ، کارگاه لابراتور در رشته های مختلف با امکانات مدرن و تجهیزات پیشرفته به دانشجویان خدمات می دهد.

این واحد در مدت زمان کوتاهی توانسته در راستای سیاستگزاری و حمایت همه جانبه ریاست محترم دانشگاه آزاد اسلامی و معاونین محترم دانشگاه با فعالیت ، کوشش، ابتکارو پشتکار شبانه روزی  مسئولین و اساتید فرهیخته،کارکنان سخت کوش، دانشجویان عزیز در کلیه زمینه ها به پیشرفت های چشمگیری دست پیدا کند .و در رتبه بندی برابر شاخص های تعیین شده ، رتبه بزرگ ارزیابی  شده است.

هیئت علمی : تعداد اعضای هیئت علمی تمام وقت و نیمه وقت این واحد 143 نفر و تعداد مدرس حق التدریس بالغ بر 360 نفر می باشد که نسبت استاد به دانشجو 1 به  22 می باشد که برای افزایش تعداد اعضای هیئت علمی اقداماتی در دست انجام است.

مساحت سایت: بالغ بر 84 هکتار است که با فضای آموزشی فعال به متراژ  13610  متر مربع و سلف سرویس مرکزی 2000 مترمربع که مورد استفاده قرار می گیرد.

و همچنین مجتمع خوابگاهی مخصوص برادران و خواهران که بحمد ا... هیچگونه محدودیت از نظرظرفیت پذیرش متقاضیان دانشجویان غیر بومی جهت اسکان در خوابگاه ندارد.

پروژه های در دست ساخت : ساختمان سوله ورزشی با زیربنایی به متراژ 36000 متر مربع ، ساختمان دانشکده فنی 550 متر مربع – کارگاه های  فنی و مهندسی- 3355 متر مربع که عنقریب قابل بهره برداری  خواهد شد.

در طرح آینده ،هدف گذاری:

1-      عمران: در نظر است طبق سایت پلان مجتمع دانشگاهی،دانشکده فنی مهندسی شماره(2) ،دانشکده هنر، دانشکده تربیت بدنی، دانشکده غیر پزشکی، دانشکده دندان پزشکی، دانشکده پرستاری،دانشکده زبان،دانشکده علوم اسلامی، ساختمان مرکزی کتابخانه، ساختمان مسجد، ساختمان اداری، سالن آمفی تئاتر، استاد سرا، مهمان سرا، و مجتمع خوابگاهی ،زمین چمن و زمین های ورزشی روباز بنا شود.

2-      پژوهشی: تقویت انگیزش برای توسعه تحقیق و پژوهش و ایجاد زمینه ارتباط با صنعت جهت تولید علم و دستیابی  به فناوری نوین.

3-      حوزه ی فرهنگی: تقویت و اشاعه فرهنگ اسلامی در راستای انسجام اسلامی و پیوند علایق دینی وملی و امنیت اخلاقی پایدار.

4-      روابط اداری: ایجاد و تقویت رویه اداری مبتنی بر تکریم ارباب و رجوع و احترام متقابل و ایجاد محیط پویا و خلاق.

5-      آموزشی: جهت گیری در حوزه آموزشی ایجاد فضای مناسب آموزشی و ظرفیت سازی برای جذب تا سقف 25000 نفر دانشجو و اهتمام به ارتقای کیفیت آموزشی و رویکرد تحصیلات تکمیلی و توسعه تحقیق و پژوهش و ایجاد رشته های تحصیلی در مقاطع کار شناسی،کارشناسی ارشد و دکتری که جامه پذیری بیشتری در بازار کار دارند می باشد.

این مجموعه ی آموزشی  به  عنوان نگین اعتلای آموزش عالی کشور یکی از بزرگترین مرکز آموزش عالی شناخته شود انشاا...تاريخ : دوشنبه هفتم اسفند 1391 | | نویسنده : مدیر وبلاگ |
 

کمیسیون نمای ساختمانی در شهرداری پرند

به نقل از روابط عمومی شهرداری پرند:

 

در راستای توجه به فرمایشات مقام معظم رهبری در خصوص توجه و عنایت به طرحهای معماری ایرانی و اسلامی در ساختمان سازی،شهردار پرند با مشارکت و همفکری دانشگاه پیام نور واحد پرند اولین اتاق فکر تحقیقاتی و اجرایی را در پرند راه اندازی خواهد کرد.

 

در نشستی که روز دوشنبه 30/11/91 در ساختمان شهرداری پرند با حضور آقای مهندس همتی شهردار پرند،آقای مهندس محمودپور معاونت فنی و شهرسازی،آقای مهندس ناصر خطیبی مدیر روابط عمومی و امور فرهنگی و آقای دکتر طبرساز عضو هیات علمی دانشگاه پیام نور،آقای اریهی استاد رشته علوم جامعه شناسی،آقای رضایی مسئول حراست دانشگاه پیام نور،سرکارخانم شاه محمدی مدیر روابط عمومی و آقای عشوری رئیس بازرسی شهرداری پرند برگزار گردید.


در این نشست مقرر شد که طرح پژوهشگر محله که از سوی دانشگاه پیام نور ارایه شده است عملیاتی و اجرایی گردد و در زمینه طراحی معماری ایرانی اسلامی برنامه های نوین و پروژه های جدید با همفکری و استفاده از دانشجویان رشته معماری تدوین شود. کمیسیون نما     در شهرداری پرند نیز یکی از اهداف و برنامه های این نشست بود که از سوی آقای مهندس محمود پور ارایه گردید.

جزئیات کامل این نشست به زودی به اطلاع شهروندان خواهد رسید.تاريخ : دوشنبه هفتم اسفند 1391 | | نویسنده : مدیر وبلاگ |


 
يكشنبه ، 6 اسفند 1391 ، 14:22

موضوع حمل و نقل عمومی یکی از نیازهای ضروری و اساسی در هر جامعه می­باشد. بدون شک شهر پرند به عنوان نماد شهرسازی بعد از انقلاب از این امر مستثنی نمی­باشد برنامه­ریزی دقیق­تر و تسریع در روند حمل و نقل عمومی نیازمند زیر ساختهای اساسی چه از لحاظ عملیاتی و چه از لحاظ اداری می­باشد. پس از تشکیل شهرداری و با عنایت به تأکید شهردار شهر پرند، ضرورت تأسیس حمل و نقل همگانی به جد احساس می­شد که این امر جزء با بهره­گیری از نیروها و کارشناسان مجرب و تحصیلکرده و صاحبنظر در این امر امکانپذیر نبود که در این خصوص نیروی با تجربه و کارآموزده­ای همچون مهندس سعید میرزایی پیگیر تشکیل سازمان حمل و نقل همگانی گردیدند، بالطبع تشکیل سازمان نیازمند ارائه ضروریات و دلایل محکم و قابل قبولی برای نهادهای بالادستی همچون وزارت کشور و استانداری بود که روندی بالغ بر 6 ماه و یا بیشتر را می­طلبید، ارائه آمار واقعی از جمعیت شهر که عامل اصلی تشکیل سازمان است. یکی از مشکلاتی بود که با رایزنی با مدیر کل محترم آمار و اطلاعات استانداری و پیگیری­های فراوان این مشکل حل گردید و جمعیتی نزدیک به واقعیت اعلام گردید که مسئولین دخیل در این امر را توجیه می­نمود، ارائه طرح توجیهی و ضرورت تشکیل سازمان، رایزنی در خصوص اعلام آمار واقعی جمعیت کارگری و نیروی کار  با شرکت عمران پرند،  رایزنی در خصوص اعلام جمعیت دقیق دانشجویی، اخذ موافقت اصولی فرماندار محترم، رایزنی های کتبی و شفاهی و جلسات متعدد و فشرده با مسئولین دخیل در این خصوص از جمله اقدامات مهم و اصولی در تسریع تشکیل سازمان حمل و نقل همگانی شهر پرند می­باشد.

 

از اقدامات آتی واحد حمل و نقل عمومی، برنامه­ریزی و سرویس­دهی هر چه بهتر در ایام نوروز در سال جدید می­باشد. طی جلسات متعدد تصمیماتی اتخاذ گردید که اهم تصمیمات به شرح ذیل می­باشد.

1) تشکیل جلسات ظرف مدت کوتاه جهت هماهنگی با مسئولین خطوط مترو شاهد، سازمان حمل و نقل همگانی رباط کریم، معاونت خدمات شهری شرکت عمران و پلیس راهور در خصوص سرویس دهی هر چه بهتر و شایسته مردم فهیم پرند در ایام نوروز

2) ارائه گزارش و برنامه های واحد حمل و نقل شهرداری پرند در خصوص اقدامات ایام نوروز

3) موظف نمودن کلیه خطوط فعال در سطح شهر چه درون­شهری و چه برون­شهری و اطلاع­رسانی در خصوص مسیر خطوط و کرایه مصوب

4) ایجاد سامانه ارتباطی در خصوص ارائه نقطه نظرات، پیشنهادات و تشکیلات شهروندان ساکن در شهر پرند

5) لزوم ایجاد مکان مناسب در قالب پایانه های اتوبوسرانی و تاکسیرانی در جهت خدمت­رسانی هر چه بهتر به اهالی ساکن در شهر پرند

6) اعزام اتوبوس جهت ارائه خدمات حمل و نقل ایاب و ذهاب در برنامه های مختلف مذهبی و فرهنگی به منظور خدمتگزاری به شهروندان شهر پرند بخصوص خانواده محترم شهداء

7) رسیدگی به شکایات مردمی پیرامون سیستم حمل و نقل شهری و اعمال قانون با متخلفین این حوزه.

8) مکاتبه با مراجع ذی صلاح جهت تعویض ناوگان فرسوده حمل و نقل عمومی و افزایش سهمیه

9) راه اندازی خطوط جدید به شهرهای همجوار

10) پیگیری در جهت ساخت ترمینال بزرگ شهر

11) برگزاری جلسه شورای ترافیک شهر و شناسایی نقاط حادثه خیز و معرفی آنها جهت اصلاح

12) برنامه­ریزی جهت خط­کشی در سطح شهر و نصب تابلوهای مربوطه

13) اتخاذ تمهیدات لازم جهت دو ایستگاه مکانیزه در میدان استقلال و روبروی دانشگاه آزاد بصورت پایلوت

14) برنامه­ریزی منظم جهت ساماندهی سرویس مدارس

15) پیگیری جهت راه اندازی خط مترو تهران- پرنتاريخ : دوشنبه هفتم اسفند 1391 | | نویسنده : مدیر وبلاگ |
مسكن مهر در كشور انقلابي تكرار نشدني خواهد بود
1391/12/7
 

مدير عامل شركت عمران شهر پرند در حاشيه مراسم روز مهندس در شركت عمران شهر پرند؛

مدير عامل شركت عمران شهر پرند با بيان اينكه افرادي كه در بدنه مسكن مهر فعال بودند

لااقل از عمر مفيد آنان 10 سال كم شده است، گفت: تنش هاي روحي و جسمي بسيار

زيادي تحمل شده تا درخت مسكن مهر بارور شود واين انقلابي تكرار نشدني خواهد بود

به گزارش روابط عمومي شركت عمران شهرجديد پرند روز گذشته به مناسبت خجسته زادروز دانشمند بزرگ ايراني خواجه نصيرالدين طوسي كه روز مهندس نام گذاري شده است مراسمي جهت قدرداني از زحمات مهندسين شركت عمران شهر پرند با حضور مدير عامل و اعضا هيئت مديره و معاونين برگزار گرديد.

در اين مراسم مهندس چاغروندي مدير عامل شركت عمران شهر پرند ضمن خير مقدم به مهندسين پر توان عرصه سازندگي مسكن مهر شهرپرند بيان كرد: محقق شدن مسكن مهر در كشور  يك انقلاب تكرار نشدني است چرا كه  تا قبل از سال 84 اگر در گوشه اي از كشور 500واحد به طور متوسط  در سال ساخته مي شد كلي بازتاب خبري در برداشت و اين درحالي است كه برخي از آنها به مورد شكايت ختم شده  و هم اكنون پرونده هاي آنان در دستگاه هاي قضايي مفتوح مي باشد.

وي با بيان اينكه افرادي كه در بدنه مسكن مهر فعال بودند لااقل از عمر مفيد آنان 10 سال كم شده است افزود: تنش هايروحي و جسمي بسيار زيادي را مهندسين ، مديران  و كاركنان دست اندر كار  متحمل شده اند تا اين درخت بارور شود به عنوان مثال در شهر پرند كه به عنوان پايتخت مسكن مهر كشور مطرح شده است مديريت وساماندهي اين  پروژه عظيم تنها با همت 50الي 60 نفر به انجام رسيده است.

مدير عامل شركت عمران شهر پرند در ادامه، تلاش در حوزه مسكن مهر راعلاوه بر تكليف و وظيفه، ايثار و جانفشاني بيان كرد و گفت: از روزي كه مسكن مهر دركشور آغاز گرديد، روز به روز همكارانمان در بخش هاي مختلف تلاش كردند تا اين طرحعظيم به عينيت تبديل شود اين درحالي است كه گاهي اوقات كار از كاركردن ، تلاش روزمره ، تكاليف و وظيفه اداري عدول مي كند.

وي با بيان اينكه روز مهندس روزي است كه  تمام  جامع بشيريت بايد خود را مديون مهندسين بدانند، تصريح كرد: حتي جامع پزشكي دنيا مديون جامعه مهندسين مي باشد چرا كه اگر تجهزيرات مهندسي نباشد پزشكان با تمام علم و توان خود قادر به درمان بيماران نخواهند بود بنابراينهر رشد و شكوفايي كه در دنيا صورت مي گيرد از جامعه مهندسي سرچشمه گرفته است.

مهندس چاغروندي با اشاره به كار مهندسي درحوزه مسكن مهر افزود: مهندسين در بخش مسكن مهر جان خود را بر كف گذاشتند و بنده به عنوان شخصي كه در جريان اين پروژه عظيم  بودم جا دارد كه صميمانه به عنوان يك شهروند ازتمامي مهندسيني كه در حوزه مسكن مهر تلاش نمودند به خصوص همكاران خودم در شركت عمران شهر پرند اين روز را تبريك و تهنيت عرض نمايم و از خداوند مي خواهم به جهت خدمت گذاري روز افزونشان كماكان سالم و تندرست باشند.

در اين مراسم كه در محل شركت عمران شهرپرند برگزار گرديد از مرحوم حاج سيد جوادي و مهندس صفاري دو تن از مهندسيني در شكل گيري شهر پرند نيز نقش داشتند، ياد شد.

همچنين در اين مراسم از مهندسين ، مديران عامل، اعضا هيئت مديره و مهندسين دوره هاي گذشته  كه از ابتداي شكل گيري شهر پرند نقش داشته و در برهه هاي مختلف وارد شركت عمران شهر پرند شدند و تلاش هاي زيادي در آباداني و توسعه اين شهر توسط آنان صورت گرفت ياد شد.

در پايان اين گردهمايي كه به منظور تشكر از مهندسين بدنه فني و تخصصي شركت عمران شهر پرند تشكيل گرديده بود به پاس زحمات بي شايان آنان لوح تقديري توسط مديرعامل و اعضا هيئت مديره به مهندسين جهاد گر شركت عمران شهر پرند
تقديم گرديد.

تهيه و تنظيم: روابط عمومي شركت عمران شهر پرند

 تاريخ : دوشنبه هفتم اسفند 1391 | | نویسنده : مدیر وبلاگ |جدول افزایش قیمت و آورده متقاضیان مسکن «مهر پرند»(پروژه هسا) بعد از گذشت چند ساعت از گزارش از روی سایت مسکن مهر حذف شد. 

عماد نیوزتاريخ : دوشنبه هفتم اسفند 1391 | | نویسنده : مدیر وبلاگ |
کنعانی به مهر خبر داد:
ا
پرند - خبرگزاری مهر: معاون خدمات شهری شهرداری پرند از اهدای 15 هزار اصله نهال مثمر به شهروندن پرند طی هفته درختکاری خبر داد.

سیامک کنعانی در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: با آغاز هفته درختکاری در چهار ایستگاه که در چهار نقطه از شهر جانمایی شده، تعداد 15 هزار اصله نهال مثمر از قبیل انجیر، سیب، توت کاکوزیا و درختان متفرقه دیگر بین شهروندان پرند توزیع خواهد شد.

معاون خدمات شهری شهرداری پرند یادآور شد: اهدای اصله های نهال مثمر همراه با آموزش کاشت در منازل از طرف کارشناسان و پرسنل فضای سبز شهرداری بوده و در صورت نیاز کود مورد نظر و خاک هم به صورت رایگان در اختیار شهروندان قرار می گیرد.
 
کاشت سه هزار اصله نهال چنار
 
این مقام مسئول در ادامه از کاشت سه هزار اصله نهال چنار در شهر پرند خبر داد و افزود: هزار اصله از این تعداد حد فاصل میدان آزادی تا روبروی پارک فدک غرس می شود و مابقی در دیگر نقاط شهر کاشته خواهد شد.
 
کنعانی با بیان اینکه توسعه فضای سبز پرند در دستور کار شهرداری قرار دارد از مردم و شهروندان خواست تا در حفظ و نگهداری نهال ها و فضای سبز موجود نهایت سعی و تلاش خود را به کار گرفته تا شاهد شهری زیبا و با فضای سبز مناسب باشیم.
 
آغاز به کار فروشگاه بهاره از 10 اسفند با 100 غرفه
 
وی همچنین از آغاز به کار فروشگاه بهاره از 10 اسفند با 100 غرفه فروشگاهی در پرند خبر داد و بیان داشت: این نمایشگاه به منظور رفاه حال شهروندان برای تهیه مایحتاج ضروری از قبیل انواع میوه، گوشت و مرغ، پوشاک، روغن، قند و شکر، ملزومات اولیه و ... راه اندازی می شود.
 
معاون خدمات شهری شهرداری پرند اضافه کرد: این فروشگاه که به طور کامل آماده سازی شده با همکاری شهرداری و مجمع امور صنفی شهرستان رباط کریم در خدمت شهروندان بوده و تا اواخر اسفند ماه ادامه خواهد داشت.
 
نصب 650 متر سرعت گیر در خیابانها و معابر
 
کنعانی در ادامه با بیان اینکه نقاط حادثه خیز شهر با همکاری پلیس راهور شناسایی شده است، از نصب 680 متر سرعت کاه همراه با رنگ آمیزی در خیابانها و معابر خبر داد.
 
 وی در خصوص روشنایی و رفع تاریکیهای پرند به مهر گفت: با همکاری مسئولان و نهادهای ذی ربط بخصوص اداره برق رباط کریم و قول های مساعدی که داده شده تا 20 اسفند روشنایی به ورودی ها و بوستان های شهر بر می شود.


تاريخ : دوشنبه هفتم اسفند 1391 | | نویسنده : مدیر وبلاگ |

trans آگهی استخدام یکشنبه 6 اسفند 91

آگهی استخدام شرکت پتسا صنعت

دعوت به همکاری

شرکت پتسا صنعت از افرادی با مشخصات ذیل دعوت به همکاری می نماید:

·       کارشناس فروش (کد ۱)

-        مهندس کامپیوتر یا برق

-        حداقل دو سال سابقه کار مفید

-        آشنایی کامل به سخت افزار کامپیوتر و IT

-        مسلط به زبان انگلیسی

·       کارشناس پشتیبان فنی و تعمیرات (کد۲)

-        لیسانس کامپیوتر یا برق

-        آشنایی کامل به سخت افزار کامپیوتر و شبکه و مسلط به نصب ویندوز Linuxو نرم افزارهای جانبی

-        مسلط به عیب یابی سخت افزاری و نرم افزاری سیستم

-        مسلط به زبان انگلیسی

·       تکنسین فنی (کد ۳)

-        کاردانی یا دیپلم فنی

-        محل سکونت در منطقه پرند و یا حوالی آن

-        مسلط به تست و اسمپل کامپیوتر و نصب سیستم عامل

-        دارای سلامتی کامل جسمی و به دور از دخانیات

Email:hrp1003@patsaind.com

برای علاقمندان واجد شرایط ، نوشتن کد الزامی است.تاريخ : دوشنبه هفتم اسفند 1391 | | نویسنده : مدیر وبلاگ |
نام شعبه مدیرتلفن
  شعبه مرکزی طوفان آب پیکر ۵۶۷۲۱۳۰۰- ۰۲۱
  شعبه دو محمد آب پیکر ۵۶۷۲۱۳۰۰ الی۱۹۰۰
  شعبه 3 - آناهیتا علیرضا آب پیکر ۵۶۷۲۴۷۸۵ - ۰۲۱
  شعبه 4 - مهر گان نوید لطفی پور ۵۶۷۲۸۹۸۰ - ۰۲۱


تاريخ : یکشنبه ششم اسفند 1391 | | نویسنده : مدیر وبلاگ |

City on the Move

A new urban center is being built near Tehran, and private investors are at the forefront of its development.

The Parand City development is an important government initiative to reduce the population of Tehran and provide the capital’s residents with an improved urban environment. The city is expected to be an important center of attraction for urbanites due to its location near the main international airport, as well as the positioning of two industrial parks nearby that are being built at the same time as the rest of the urban development initiative. It is also going to be one of the centers of the ongoing Mehr Housing Scheme, a nationwide project to provide low-income earners with affordable residential accommodation.

There are many reasons behind the government’s desire to bring Tehran’s explosive population growth under control. Currently, more than 8 million people live in Tehran, while another 4-5 million commute to the city from nearby areas on a daily basis for work and education. This creates huge pressures on the city’s infrastructure, which is manifested in the heavy traffic and air and noise pollution that the city has become notorious for of late. Equally, there are worries that the northern and northeastern parts of the city may be exposed to excessive earthquake risks. Parand City has been designed as a satellite city offering potential residents a modern mixed-use space containing all of the facilities that a community requires without being dependent on downtown Tehran. 

Parand City is located 35 kilometers south of Tehran near Imam Khomeini Airport, which is designed to handle 40 million passengers annually. The new satellite city also has access to the Tehran-Jonoob railway, and the Tehran-Qom and Tehran-Saveh highways, which provide Parand City with good access to local and regional network transportation networks. 

The development of Parand City will be accomplished in two industrial phases and six residential phases ranging from Phase 0 to Phase 5. In the completed phases 0 to 3, 15,000 housing units have been built so far and 35,000 people are currently living in the area. Saeed Sabouni, General Manager of Parand New Development, the public agency responsible for the city’s development, says that the emphasis was put on designing a safe and attractive urban space. For example, 22   schools have already been built and children can reach their schools quickly and safely using purpose-built walkways.

In addition to the residential and industrial areas being constructed, Iranian policy makers are well aware of the international experiences of failed urban development. In order to give Parand City its own character and avoid the fate of other less successful satellite city models, cultural centers and universities are being positioned in the area. With its two universities, Azad and Payam Nour, the city in many ways could be considered as a university town, if it weren’t for the presence of the airport and industrial areas nearby.

Phases 4 and 5 of Parand City, which are currently under construction, will include mass housing projects in line with the government’s target of reducing Tehran’s population through the development of nearby urban conglomerations. To support this target, the government increased its budget for infrastructure development by 60% in 1389 (2010-11). These mass housing projects are being created under the nationwide Mehr Housing Scheme. Under this scheme, 1 million residential houses will be built for lower income members of society, 110,000 of which will be built in Parand City. This makes the city one of the centers of this important government initiative. The government has looked abroad to find the right constructors to complete the project, and contractors from Turkey, South Korea, and Malaysia have been involved. The completion of these houses is expected to increase the population of the city to 390,000 in 2012 and 700,000 by 2025. 

Parand City, as a new and promising urban center, also offers many opportunities for foreign investors. Saeed Sabouni explains that investors would find it comfortable to invest in Parand City because there is only one public agency they need to deal with, which is Parand New Development. As the infrastructure and housing is under its responsibility, the company aims to attract investors to commercial undertakings such as shopping malls and hospitals. Mr. Sabouni thinks that there is a huge opportunity to build an international class hospital in Parand City in order to take advantage of its location close to the main international airport to promote medical tourism.تاريخ : یکشنبه ششم اسفند 1391 | | نویسنده : مدیر وبلاگ |
Parand City


The new town of Parand is situated 10 km west from Robat Karim (situated 35 km southwest from Tehran) on the way to Saveh and it has about 7000 students in islamic azad university . The town is intended to provide residence for the staffs of Imam Khomeini International Airport, create a balance in the settlement pattern of Tehran, establish an appropriate environment to draw in the extra population of Tehran and offer an alternative to unsystematic settlements. Parand is expected to accommodate 100,000 citizens across 1,467 hectares.

It is divided into a number of areas namely an urban texture, greenery, town services, regional services and industrial district. These areas are planned to develop in 3 stages.

Parand is a well-planned town which responds to the community’s needs. It aims to host low-income families (laborers’ and employees’ housing cooperatives) by providing low-priced residential units with bank loans there by attracting various classes of people.

Parand is also an Iranian name. It means natural silk.تاريخ : یکشنبه ششم اسفند 1391 | | نویسنده : مدیر وبلاگ |

 شهر جدید پرند-فاز2- خیابان آسمان- خیابان باران - خیابان چلچله-سایت تجاری- 02156724326 - 02156724325 -09123718783 - 09127977027 تاريخ : یکشنبه ششم اسفند 1391 | | نویسنده : مدیر وبلاگ |
اولین و معتبرترین بانک اینترنتی املاک و مسکن در شهرجدیدپرند (واحد صنفی مجاز کد88085)
021/56721035
021/56721045
021/56723474
fax021/56722137

2253994 0912
2855883 0912
5541285 0912

www.Parsianparand.com
www.Parandamlak.com
www.Parand.biz
www.eParand.com

info@parsianparand.com
info@parandamlak.com
parandamlak@yahoo.com


آدرس:(کیلومتر 35 اتوبان تهران ساوه) شهر جدید پرند,فاز2میدان امام خمینی ,بلوار علامه طباطبائی,نبش بنفشه 10,پلاک 54 (مسکن پارسیان)


افتخار ما احترام و عدالت ماست

با تشکر فراوان

پشتیبانی املاک پارسیان پرندتاريخ : یکشنبه ششم اسفند 1391 | | نویسنده : مدیر وبلاگ |
02156728830-2
2855883 0912
parandamlak@yahoo.com


آدرس:(کیلومتر 35اتوبان ساوه) شهر جدید پرند فاز2 بلواراصلی چمران جنب کوکب7 مسکن قصر

افتخار ما احترام و عدالت ماست

با تشکر فراوان

پشتیبانی مسکن قصر پرند
parandamlak@yahoo.comتاريخ : یکشنبه ششم اسفند 1391 | | نویسنده : مدیر وبلاگ |

شهر جدید پرند

 شهر جدید پرند , 50مترمغازه تجاری باامکانات کامل , بی واسطه - فوری فروشی
1391/12/5 الی 1391/12/6
09125284341     تاريخ : یکشنبه ششم اسفند 1391 | | نویسنده : مدیر وبلاگ |
شهردار شهر جديد پرند از ساخت درياچه مصنوعي در اين شهر خبر داد و گفت: اين درياچه در زميني به مساحت 20هكتار در ضلع جنوبي شهر پرند توسط سرمايه‌گذار بخش خصوصي ساخته مي‌شود و در کنار آن مراکز تجاری و خدماتی راه‌اندازی خواهد شد.

 شهردار شهر جديد پرند از ساخت درياچه مصنوعي در اين شهر خبر داد و گفت: اين درياچه در زميني به مساحت 20هكتار در ضلع جنوبي شهر پرند توسط سرمايه‌گذار بخش خصوصي ساخته مي‌شود و در کنار آن مراکز تجاری و خدماتی راه‌اندازی خواهد شد.

به گزارش سايت «الف» وي افزود: با راه‌اندازی این مرکز تفریحی مناسب، اقلیم آب و هوای شهر پرند دگرگون می‌شود و خدمات‌دهی به ساکنان این شهر گسترش می‌یابد. شهردار پرند در ادامه با بیان این که جای خالی بانک‌ها در پرند احساس می‌شود، یادآور شد: در حال حاضر شعب بانک‌های ملی، مسکن، تعاون و پست بانک در پرند مستقر هستند، اما واقعیت آن است که تعداد بانک‌ها کم است. از این رو از همه بانک‌های دولتی و خصوصی دعوت می‌کنم با توجه به افق جمعیتی ۷۰۰ هزار نفری پرند نیازهای بانکی آن را برطرف کنند. 

 منبع روزنامه دنیای اقتصاد   سه شنبه 12 دی 1391تاريخ : یکشنبه ششم اسفند 1391 | | نویسنده : مدیر وبلاگ |
                             صداقت: قطار پیشرفت و موفقیت دانشگاه نباید متوقف شودخبرگزاری آنا : با افزایش امتیازات دانشگاه آزاد اسلامی واحد پرند، این واحد از درجه بزرگ به درجه بسیار بزرگ ارتقا یافت.

به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری آنا، همزمان با میلاد مسعود امام حسن عسگری (ع) و ارتقای واحد پرند به درجه بسیار بزرگ و همچنین تصویب دانشکده علوم انسانی این واحد مراسمی با حضور رضا صداقت رییس دانشگاه  به همراه معاونان، اساتید و کارمندان در سالن اجتماعات علامه طباطبائی واحد برگزار شد.

رضا صداقت رئیس دانشگاه آزاد اسلامی پرند، مقارن بودن ولادت با سعادت امام حسن عسگری (ع) با ارتقای دانشگاه را اتفاقی فرخنده دانست و گفت: هر موفقیتی نتیجه تلاش همگانی است.

وی بیان داشت: ارتقای درجه واحد به واحد بسیار بزرگ و تصویب دانشکده علوم انسانی در واحد پرند نتیجه همکاری و زحمات تمام دوستانی است که از گذشته تاکنون  مسئولیتی داشته اند و امروز این تلاشها به بار نشسته است.
صداقت با تقدیر و تشکر از تمامی کارکنان و زحمتکشان این واحد دانشگاهی اضافه کرد: تلاش موثر و جدی در وظائف محوله توام با افزایش مهارتهای انسانی لازمه موفقیت در رسیدن به هدف است.
رئیس واحد پرند، موفقیت و پیشرفت را به قطار در حال حرکت و رو به جلو تشبیه کرد و با بیان اینکه نباید اجازه دهیم مانعی موجب  توقف این قطار شود، خواستار تعامل و فعالیت جدی تر از سوی اساتید و کارکنان برای رسیدن به مدارج عالی تر شد.

سلمانی معاون اداری مالی واحد پرند هم در ابتدای این مراسم ضمن تبریک ارتقای دانشگاه از بزرگ به درجه بسیار بزرگ از زحمات صداقت رییس این دانشگاه قدردانی کرد و پیگیری و مشارکت وی را در این خصوص دخیل دانست.
وی در ادامه به وظیفه مهم و سنگین حوزه اداری مالی در راستای رسیدگی به ساختار حوزه اداری مالی، رسیدگی و رفع مشکلات کارکنان و اعضای هیات علمی، تبدیل وضعیت تعدادی از نیروها از قراردادی به رسمی و اصلاح چارت سازمانی اشاره کرد.
سلمانی با اشاره به پتانسیل های بسیار مثبت و بالقوه در این واحد دانشگاهی از برگزاری جشن جامعیت این دانشگاه در آینده نزدیک خبرداد و گفت: همه فعالیت ها باید بصورت مکانیزه انجام پذیرد و این مستلزم این است که بستر مناسبی برای انفورماتیک وجود داشته باشد.
وی ضمن ارج نهادن به زحمات صادقانه کارکنان بر ضرورت هماهنگی و همکاری هر چه بیشتر کارکنان و تکریم ارباب رجوع تأکید کرد.
محمدی سرپرست کارگزینی هیأت علمی واحد پرند نیز در ادامه با اشاره به تلاشهای ریاست، واحد آموزش را رکن اساسی هر دانشگاه دانست و افزود: آموزش خط مقدم دانشگاه بوده و حوزه ایی است که باید انتظارات دانشجو برآورده شود.
وی همزمانی تصویب دانشکده علوم انسانی و ارتقای دانشگاه به درجه بسیار بزرگ را افتخار بزرگی دانست و گفت: علیرغم مشکلات متعددی که بر سر راه این قسمت وجود داشت این مجموعه توانسته گامهای مفیدی در رسیدن به اهداف تعیین شده بردارد.
مطهری رییس دفتر فرهنگ اسلامی، شاهدی معاون دانشجویی و انوری معاون عمرانی  واحد پرند هم در سخنان کوتاهی همزمانی تصویب دانشکده علوم انسانی و ارتقای دانشگاه به درجه بسیار بزرگ را مصادف با میلاد امام حسن عسکری(ع) به فال نیک گرفته و عنوان کردند: دانشگاه با رشد و تکامل موجبات احیاء و توانایی حوزه های علمی را فراهم می کند.
همچنین ذاکر معاون پژوهشی واحد دانشگاهی پرند با تبریک میلاد امام حسن عسگری (ع) و ارتقای دانشگاه به بسیار بزرگ با تقدیر و تشکر از رییس واحد در به ثمر رسیدن این گام مهم گفت: امروزه توجه به گسترش تحقیقات و پژوهش های علمی از مهمترین رسالت های علمی به حساب می آید.
وی با بیان اینکه تفکر آکادمیک در دانشگاه مهم است و دانشگاه باید با یک فکر علمی اداره شود افزود: تنها یک گام تا تبدیل شدن به یک واحد جامع فاصله داریم  و اینجا از همه کسانی که از گذشته تاکنون به نحوی برای پیشرفت و تعالی واحد پرند زحمت کشیده اند تشکر می کنم چرا که جهش و ارتقای  این واحد مرهون تلاش همه اساتید و کارکنان در عرصه های مختلف علمی و پژوهشی است.تاريخ : یکشنبه ششم اسفند 1391 | | نویسنده : مدیر وبلاگ |
نوشته شده در تاریخ ۰۶/۱۲/۱۳۹۱ در حوزه های واحدهای دانشگاه آزاد خبرگزاری آنا: در آستانه دومین سال ریاست فرهاد دانشجو در دانشگاه آزاد اسلامی هیأت رییسه، اساتید، کارکنان و دانشجویان واحد پرند با امضای طوماری حمایت و قدردانی همه جانبه خود را از مدیریت وی جهت رشد و پیشرفت روز افزون مجموعه دانشگاه آزاد اسلامی در تمامی عرصه ها اعلام کردند.

به گزارش خبرنگار آنا در این طومار آمده است: دانشگاه آزاد اسلامی به عنوان بزرگترین مجموعه علمی و آموزشی جهان که حدود نیمی از دانشجویان یا نخبگان این کشور را در خود جای داده است پس از گذشت بیش از ربع قرن سابقه تاسیس اکنون به درختی تنومند که از دستاوردهای بزرگ انقلاب اسلامی است تبدیل شده است و با وجود پیشرفتهای گوناگون در عرصه های مختلف علمی و فرهنگی در کشور و حتی در جهان نمونه بوده است.

در طول مدتی که  مسئولیت این نهاد بزرگ به دستان توانمند فرهاد دانشجو  سپرده شده است، ضمن تقدیر و تشکر از فعالیتهای صورت گرفته حمایت همه جانبه خود را در پیشبرد اهداف عالیه را در آستانه دومین سال ریاست دانشگاه را  اعلام کرده و توفیقات روزافزون وی در جهت تحقق منویات مقام معظم رهبری امام خامنه ای (مدظله العالی) و اهداف مقدس دانشگاه را از درگاه خدواند متعال مسئلت می نماییم.تاريخ : یکشنبه ششم اسفند 1391 | | نویسنده : مدیر وبلاگ |آقای مهندس چاغروندی مدیر عامل شهر جدید پرند

شاید بیان این نکته از طرف روابط عمومی شهرداری پرند جای تعجب باشد اما بند سخن حق را همیشه باید گفت باید همیشه از عملکرد مدیران توانمند و مردمی و دلسوز حمایت کرد.باید در راستای تحقق فرمایشات رهبر معظم انقلاب گام برداشت.

 روز دوشنبه نشستی دوستانه بین مدیرعامل شرکت عمران،اعضای هیئت مدیره و شهردار محترم پرند آقای مهندس و معاونت فنی و شهرسازی آقای مهندس محمود پور و همکار عزیز و گرامی و مدیر آقای میرزایی معاونت شهرداری پرند انجام شد.

این نشست در ادامه جلسات قبل و تحویل فضای سبز،پارک ها و زمین های خدماتی فاز صفر،یک و دو به شهرداری پرند صورت پذیرفت. در این جلسه که آقای مهندس چاغروندی نهایت همکاری را جهت انجام مورد فوق الذکر به عمل آوردند گفت:ما در پرند باید شرایطی را فراهم کنیم که شهرداری بتواند در جهت توسعه پایدار گام بر دارد، ما باید مسیر را برای پیشرفت و ارایه خدمات و فراهم آوردن امکانات رفاهی،تفریحی،فرهنگی و اجتماعی برای شهرداری و شهروندان هموار نماییم.

مدیر عامل شرکت عمران شهر جدید پرند از اعضای هیات مدیره این شرکت خواست تا تمام توان و تلاش خود را جهت تحقق این مهم به کار گیرند.

 

لازم به ذکر است اعضای هیات مدیره شرکت عمران خصوصاً آقایان مهندس قلعه نویی،مهندس پور باقری،مهندس قیاسی و دیگر دوستان همیشه یار و یاور شهرداری بوده و هستند.

در این نشست که برخوردهای شایسته مدیران،فضای مناسب دوستانه،دلسوزی مدبرانه برجلسه حاکم بود، آقای مهندس همتی ضمن تشکر و قدردانی از مدیر عامل شرکت عمران و اعضای هیات مدیره گفت:شهر پرند روی اصول و مقررات ساخته شده و واقعاً کارهای زیر بنایی خوبی انجام گرفته است برای اینکه ما بتوانیم ادامه دهنده برنامه ها و طرح های شهری باشیم مطمئناً بر این همدلی و تشریک مساعی نیاز داریم با این نوع برخورد و شایستگی که امروز من شاهد آن بودم می توانیم نوید شهری خوب و توسعه یافته را بدهیم،شهروندان پرند شایسته بهترین ها هستند.

جزئیات این نشست به زودی ارایه خواهد شد.

 

ناصر خطیبی

مدیر روابط عمومی و امور فرهنگیتاريخ : یکشنبه ششم اسفند 1391 | | نویسنده : مدیر وبلاگ |
در حالی خرید و فروش غیرقانونی مسکن مهر در شهرهای جدید انجام می‌شود که دلالان با شگرد دیگری وارد بازار شده‌اند و با دریافت ۵ تا ۱۰ میلیون تومان از متقاضیان، اسم آنها را وارد لیست مسکن مهر در شهرهای جدید می‌کنند.

 

گرانی در بازار مسکن موجب شده است که تعداد زیادی از متقاضیان توان خرید را نداشته باشند و به همین جهت، تمایل برای خرید مسکن مهر با افزایش زیادی مواجه شده است که موجب سودجویی دلالان در بازار شده و پول‌های کلانی هم در این میان رد و بدل میشود.

یکی از این روش‌ها واردکردن نام متقاضیان در لیست مسکن مهر شهرهای جدید است که بابت آن از هر متقاضی ۵ تا ۱۰ میلیون تومان دریافت می شود. در واقع دلالان با استفاده از رانت‌هایی که دارند می توانند در زمانی که ثبت نام مسکن مهر در شهر جدید پرند و پردیس انجام نمی گیرد، اسامی متقاضیان را در لیست وارد کنند.

یکی از این متقاضیان گفت: امسال با گرانی مسکن دیگر توان خرید خانه مناسبی را نداریم، به همین جهت برای ثبت نام مسکن مهر به شرکت عمران پرند مراجعه کردیم اما آنها به ما اعلام کردند که الان زمان ثبت نام نیست. وی افزود: یکی از آشنایان ما را به شخصی معرفی کرد که می تواند در سامانه مسکن مهر ثبت نام انجام دهد، به همین جهت با دریافت ۱۰ میلیون تومان، این کار را برای ما انجام داد.

بر اساس این گزارش، تعداد این متقاضیان به دلیل وجود دلالان، هر روز بیشتر می شود، این در حالی است که ساخت واحدهای مسکونی به تعداد مشخصی انجام می گیرد، بنابر این سرنوشت این افراد برای دریافت مسکن نامعلوم است.

در حال حاضر در شهر جدید پرند ۱۰۰ هزار واحد مسکونی ساخته شده است که بخشی از آن به متقاضیان تحویل داده شده و تعداد زیادی از واحدها به دلیل نبود خدمات زیربنایی مانند آب و برق هنوز به مراحله افتتاح نرسیده اند اما اغلب این واحدها فروخته شده و تعداد بسیار محدودی وجود دارد که البته قرار بوده به ذخیره ها فروخته شود.

در زمان ثبت نام مسکن مهر حدود ۷ هزار متقاضی در لیست ذخیره های شهر جدید پرند رفتند تا واحدهای خالی به آنها تعلق بگیرد اما با وضعیت فعلی به نظر می رسد که ذخیره ها از مسکن مهر محروم می شوند.

براین اساس، مشابه این وضعیت در شهر جدید پردیس هم در حال انجام است و در این شهر هم دلالان تمامی کارهای مربوط به از خرید و فروش تا فروش امتیاز و وارد کردن اسم در لیست متقاضیان مسکن مهر را در دست گرفته اند و مردم هم که ناچار به خرید خانه هستند هر گونه وجهی را پرداخت می کنند.

این در حالی است که بارها وزیر راه و شهرسازی و مدیران عامل شهرهای جدید اطراف تهران اعلام کرده اند که هرگونه خرید و فروش مسکن مهر غیرقانونی است و متقاضیان باید فقط از طریق شرکت های عمران اقدام به خرید مسکن مهر کنند. خرید و فروش غیرقانونی مسکن مهر در حالی انجام می گیرد که برخی از متقاضیان واجد شرایط نیستند اما با این اقدام می توانند از تسهیلات قرض الحسنه دولتی و زمین رایگان بهره ببرند.

در واقع با وجود اعلام چند باره مسئولان بازهم دلالان از شرایط گرانی مسکن در شهر تهران استفاده کرده و مبالغ کلانی را از مردم دریافت می کنند که همین اقدام هم باعث افزایش قیمت در شهرهای جدید تهران شده است و اقشار کم در آمد را با مشکلات زیادی در خرید خانه روبرو کرده است.

منبع:شاساتاريخ : شنبه پنجم اسفند 1391 | | نویسنده : مدیر وبلاگ |

به منظور دسترسي آسان تر ساكنين جديد مسكن مهر دو بازارچه ميوه و

تره بار در فازهاي 4 و 5 شهر پرند داير شد.

 

به گزارش روابط عمومي شركت عمران شهرجديد پرند به منظور دسترسي آسان تر ساكنين فازهاي 4 و 5 واحدهاي مسكن مهر شهر جديدپرند به بازارچه هاي ميوه و تره بار، دو قطعه زمين با كاربري تجاري از طريق مزايده به مدت دو سال واگذار گرديد.

هم اكنون در محدوده هاي ياد شده  كه به متراژ‌هاي 500 و 300 متر مربع مي باشد ،واحد هاي تجاري با ارائه خدماتي از جمله  ميوه و تره بار، مواد غذايي و پروتئيني ، بهداشتي و آرايشي،  پوشاك و آرايشگاه مردانه از 10 بهمن ماه داير مي باشد.

 

تهيه وتنظيم: روابط عمومي شركت عمران شهر جديد پرندتاريخ : شنبه پنجم اسفند 1391 | | نویسنده : مدیر وبلاگ |

مزایده عمومی 25 قطعه زمين با كاربري تجاري

 

شرکت عمران شهر جدید پرند حسب صورت جلسه هیأت مدیره ، 25 قطعه زمين با كاربري تجاري را از طريق مزايده عمومي واقع در شمال فاز يك مسكوني به فروش مي‌رساند.

 به گزارش روابط عمومی شرکت عمران شهر جدید پرند، شرکت عمران شهر جدید پرند حسب صورت جلسه هیأت مدیره ، 25 قطعه زمين با كاربري تجاري از طريق مزايده عمومي به صورت 40 درصد نقد و الباقي طي اقساط 3 ساله به فروش مي رساند.

اين قطعات با حداقل متراژ 23 و حداكثر متراژ 580 متر مربع همچنين با حداقل قيمت پايه حدود يك صد و يازده ميليون تومان و حداكثر قيمت پايه حدود 2 ميليارد و ششصد ميليون تومان به  فروش مي رسد.

متقاضیان برای دریافت اسناد مزايده می توانند از تاریخ 5/12/91 لغایت 12/12/91 به نشانی شرکت عمران شهر پرند واقع در کیلومتر 30 اتوبان تهران – ساوه فاز 2 واحد امور قراردادها مراجعه نمایند.

شرکت کنندگان در این مزایده می بایستی مبلغ 000/200 ریال برای خرید اسناد هر کدام از 25 قطعه زمین به صورت جداگانه به حساب سیبا 2173691205003 نزد بانک ملی ایران شعبه شهر جدید پرند کد 2606 به نام شرکت واریز و به همراه فیش مربوطه و معرفی نامه برای دریافت اسناد به واحد امور قراردادهای شرکت عمران شهر پرند مراجعه نمایند.

آخرین مهلت تحویل پیشنهادات نیز تا پایان وقت اداری 16/12/91 سال جاری می باشد همچنین در تاریخ
19/12/91 راس ساعت 11صبح اسناد بازگشایی خواهند شد.

تهيه و تنظيم: روابط عمومي شركت عمران شهر جديد پرندتاريخ : شنبه پنجم اسفند 1391 | | نویسنده : مدیر وبلاگ |

صندوق بازنشستگی وزارت نفت نسبت به خبر واگذاری ساخت مترو پرند به این وزارتخانه واکنش نشان داد.

به گزارش خبرگزاری مهر، صندوق بازنشستگی وزارت نفت درباره گزارش منتشر شده در خبرگزاری مهر تحت عنوان ساخت مترو پرند توسط صندوق بازنشستگی وزارت نفت تکذیبه ای را ارسال کرد.

در متن این نامه آمده است: خبر منتشره تحت عنوان "ساخت مترو پرند توسط صندوق بازنشستگی وزارت نفت" که هیچ کدام از مسئولین صندوق‌های بازنشستگی نفت، اظهار نظری در رابطه با این موضوع نداشته‌اند، تکذیب می شود.

به گزارش خبرنگار مهر، این تکذبیه در حالی از سوی این صندوق اعلام شده است که مدیر پروژه مسکن مهر وزارت نفت در گفتگو با خبرنگار مهر این موضوع را اعلام کرده بود و فایل صوتی این گفتگو هم در خبرگزاری مهر موجود است.

همچنین روابط عمومی وزارت نفت هم به عنوان یکی از حاضرین جلسه مصاحبه، این موضوع را برای تکمیل خبر به این مقام مسئول یادآوری کرد. از سویی روابط عمومی متنی را هم برای تکمیل این مصاحبه به خبرگزاری ارسال کرده بود که در این متن هم، موضوع واگذاری پروژه ساخت مترو پرند به صندوق بازنشستگی وزارت نفت مورد تاکید قرار گرفته بود. 


 امانت داری و اخلاق مداری
استفاده از این خبر فقط با ذکر منبع  "خبرگزاری مهر"  مجاز است.


تاريخ : شنبه پنجم اسفند 1391 | | نویسنده : مدیر وبلاگ |

مدیرعامل شهر جدید پرند از پایان ساخت فاز اول تصفیه خانه آب فاز دوم پرند تا پایان فروردین ماه سال آینده خبر داد و ظرفیت چاه‌های آب منطقه را 1600 لیتر در ثانیه کمتر از نیاز واقعی این شهر عنوان کرد.

سعید صابونی در گفتگو با مهر درباره تامین آب مصرفی در شهر جدید پرند گفت: پتانسیل چاه های آب منطقه احمد آباد مستوفی حدود 400 لیتر در ثانیه است در حالی که برای تامین و تخصیص آب در پرند نزدیک به 2 متر مکعب یا 2 هزار لیتر در ثانیه آب نیاز داریم.

مدیرعامل شهر جدید پرند با بیان اینکه این میزان 1600 لیتر در ثانیه کمتر از نیاز واقعی به آب است، تصریح کرد: در خصوص تامین لوله و مخازن اقدامات خوبی از سوی اداره آب و فاضلاب جنوب غرب استان تهران انجام شده که مطالعات 12 مخزن آب به حجم 140 هزار متر مکعب انجام شده است.

صابونی افزود: به تصفیه خانه فاز یک نزدیک به 10 هکتار زمین در سال 1386 دراختیار اداره آب و فاضلاب قرار گرفت و برای تصفیه خانه جدید فاز2 پرند هم 15 هزار هکتار زمین مصوب شده و زمین در اختیار اداره آب و فاضلاب جنوب غرب شهر تهران قرار گرفت تا تصفیه خانه را راه اندازی کند.

وی ادامه داد:  ساخت فاز اول تصفیه خانه فاز دوم برای جمعیت 340 هزار نفری  شهر جدید پرند تا فروردین 1390 تمام می شود.

مدیرعامل شهر جدید پرند با بیان اینکه مطالعات تصفیه خانه فاز یک نیز در حال انجام است، گفت: شبکه آب با 400 کیلومتر طول در داخل شهر جدید پرند نیاز است که 150 کیلومترآن تا بحال توسط شرکت عمران وزارت مسکن وشهرسازی انجام شده است.

صابونی تصریح کرد: مطالعات 250 کیلومتر نیز توسط اداره آب و فاضلاب جنوب غربی استان تهران انجام شده اما برای 250 کیلومتر شبکه فاضلاب شهر هنوز اقدامی انجام نگرفته است.

وی مشکل اصلی را تامین و تخصیص آب و پتانسیل کم چاه آب منطقه دانست و افزود: وزیر نیرو در 21 روز از ماه رمضان قول همکاری برای تامین آب پرند داده بود اما هنوز در این زمینه اقدامی انجام نشده است.

مدیرعامل شهر جدید پرند زیر ساختهای شهری را از جاذبه های هرشهری معرفی کرد و گفت: با تامین آب و برق و گاز این شهر واحدهای آماده سریعتر افتتاح می شوند.تاريخ : شنبه پنجم اسفند 1391 | | نویسنده : مدیر وبلاگ |

به گزارش  نماینده روابط عمومی و امور بین الملل شرکت سهامی نمایشگاههای بین المللی اعزامی به نمایشگاه پرند

روز گذشته (24/3/90) وزیر بازرگانی و هیات همراه به اتفاق جمعی از مسئولین شهر پرند طی بازدید از سایت نمایشگاههای بین المللی پرند از روند چگونگی آماده سازی و تجهیز این نمایشگاه  قرار گرفتند
بنا بر این گزارش کاظم اکبرپور رئیس هیات مدیره و مدیر عامل شرکت سهامی نمایشگاهها حبیبی معاون اداری و مالی ،سید حسین میر ظفرجویان رئیس ستاد ساخت و ساز پرند و تند گویان عضو هیات مدیره نمایشگاه و .. وزیر بازرگانی را همراهی می کردند .
همچنین اکبرپور در ابتدای بازدید توضیحاتی را در خصوص نحوه اجرای پروژه پرند به وزیر بازرگانی ارائه نمود که در ادامه وزیر محترم بازرگانی نیز نقطه نظرات خود را در خصوص ادامه روند بازسازی و چگونگی آن  و تسریع در ساخت و ساز را بیان نمودند.تاريخ : شنبه پنجم اسفند 1391 | | نویسنده : مدیر وبلاگ |

شهر جديد پرند، يكي از بهترين شهرهاي ساخته شده در دهه‌هاي اخير


شهر جدید پرند

 


شهر جدید پرند در جنوب غربي تهران و دركيلومتر30 آزادراه تهران – ساوه قرار گرفته است . مساحت تقريبي آن شامل 17000 هكتار که شامل دو بخش مسكوني در شمال و شهرك صنعتي در جنوب و بر اساس آخرین مصوبه شورای عالی شهرسازی ، جمعیت شهر 000 /700 نفر پیش بینی شده است. هوای صاف، آسمان آبی، آزاد راههای ارتباطی مناسب، پروژه های بزرگ همجوار، شيب مناسب، چشم اندازهای زيبا، دسترسي آسان به آزاد راه هاي تهران – ساوه ، تهران – قم و كيفيت بالاي ساخت و ساز، همه و همه دست به دست هم داده تا يکی از بزرگترين شهرهای جديد کشور، به دور از دغدغه های زندگی ماشینی، آلودگي و ترافيك شهري کلان شهرها، مکانی آرام و ایمن را برای زندگی ساکنان فراهم کند. همچنين برخورداري از مزيتهايی نظیر نزدیکی به فرودگاه بين المللی امام خميني (ره) ، احداث نمايشگاه بين المللي پرند در آينده نزديك، مجموعه ورزشي - تفريحي كارتينگ و بزرگترین پروژه تفریحی – ورزشی و گردشگری – اقامتی خاورمیانه بنام سرزمين ايرانيان واقع در جنوب پرند ، دانشگاه آزاد اسلامي و پيام نور ، ناحيه صنعتی با 400 كارخانه فعال ، به اين شهر شخصيت متمايزی بخشيده و موقعيت جغرافيايي خاصي برای آينده آن تدارک ديده است. در طراحی شهرپرند سعی شده، جاذبه های طبيعی و منطقه ای بخوبی در کنار هم، شهری جديد خلق نمايند. شهری که می تواند ساختار منطقه را تغيير داده و بعنوان ميزبانی قوی خوش آمد گوی مسافران ورودی به کلان شهر تهران قلمداد گردد . با توجه به این ویژگیهای منحصر بفرد است که شهر جدید پرند را می توان به عنوان يكي از بهترين شهرهاي ساخته شده در دهه های اخیر قلمداد نمود.


مجموعه ورزشی - تفريحي كارتينگ پرندكارتينگ شهر پرند در زميني به وسعت 20 هكتار در ابتداي ورودي شهر و جنوب دانشگاه آزاد اسلامي قرارگرفته است . مجموعه مذكور داراي پيست اتومبيلراني به طول 1712 متر كه هم اكنون به طور كامل اجراء گرديده و ساختمان مركزي با 3300 متر مربع مساحت با طراحي سبك معماري مدرن و امكاناتی نظیرپارك بازي كودكان،سينماي خانوادگي، بازي پينت بال، رستوران و... به موازات آزادراه تهران_ساوه با در حال ساخت مي باشد. پيست كارتينگ پرند پس از افتتاح كامل قابليت برگزاری مسابقات بين‌المللي و جهاني را نيز دارد .
طولاني ترين پيست بين المللي كارتينگ جهان در شهر جديد پرند با عنوان كارتينگ بين المللي پرند به بهره برداري آزمايشي رسيد. اين پيست داراي ليسانس A فدراسيون جهاني اتومبيلراني با طول 1712 متر مي‌باشد ودر اولين مرحله مسابقات كارتينگ قهرماني كشور در رده سني نوجوانان انتخابي تيم ملي جمهوري اسلامي ايران اعزامي به مسابقات جهاني 2011 امارات با حضور رانندگان حرفه اي كشور در محل پيست بين المللي پرند برگزار گرديد .


حمل و نقل ریلی (مترو) شهر پرند
يكي از مهمترين وسايط حمل ونقل ريلي شهر پرند اجراي پروژه قطار برقي پرند ـ تهران به طول 53 كيلومتر مي باشد كه در ادامه خط يك متروي تهران از ايستگاه شاهد (حرم امام خميني (ره) ) آغاز و در امتداد آزادراه تهران _قم و فرودگاه امام خميني (ره) به شهر پرند منتهي مي شود . اين پروژه‌ كه با تكنولوژي روز و توسط مهندسين ايراني طراحي و عمليات اجرايي آن به صورت سه قطعه تقسيم شده و هم اكنون درحال ساخت مي باشد. ضمن اينکه تا خردادماه سال 91 ريل‌گذاري 18 كيلومتر از خطوط متروي تهران پرند به اتمام خواهد رسید.
در حال حاضر با توجه به مزيتهاي شهر جديد پرند كه همجواري آن با راه آهن تهران جنوب استفاده از اين مسير براي جابه جايي مسافر از پرند به شهر تهران و بالعكس به وسيله ريل باس كه روزانه در چند نوبت انجام مي شود ،خطوط تاكسي و اتوبوس از مبدا پرند به مقصد متروي صادقيه و تاكسي ون و اتوبوس از مبدا پرند به متروي شاهد ناوگان حمل ونقل جاده اي اين شهر را تشكيل مي‌دهد .


قلعه سنگي، بيش از هزار سال استوار و باشكوه


قلعه سنگي پرند از يادگارهاي بسيار شاخص و ارزشمند معماري اسلامي ايراني است و امروزه ديوار هاي عظيم سنگي آن در شهر جديد پرند تنها بناي كهن و باشكوهي است كه در اين منطقه خودنمايي مي كند و هر تازه واردي را به سوي خود فرا مي خواند. ساخت اين بنا به عنوان قلعه حكومتي عظيم از سنگهاي نامنظم شايد بيش از دويست سال به طول انجاميده و ساليان متمادي براي انجام امور محرمانه حكومتهاي آن دوران مورد استفاده قرار گرفته است،گفتني است تاكنون تاريخ دقيقي از زمان احداث اين قلعه عظيم توسط پ‍ژوهشگران مشخص نگرديده ولي با توجه به معماري، آثار و شواهد تاريخي بدست آمده از عمليات پژوهشي و باستان شناسي به احتمال زياد زمان احداث آن به دوران آل بويه باز مي گردد . در راستاي برنامه‌هاي فرهنگي كشور و سياست‌هاي كلي دولت جمهوري اسلامي ايران مبني بر حفاظت ، مرمت و احياي ابنيه ارزشمند تاريخي ، قلعه سنگي پرند كه از شاهكارهاي معماري اسلامي، به عنوان بزرگترين پروژه پژوهشي و مرمتي ميراث فرهنگي استان تهران با مديريت شركت عمران شهر جديد پرند به عنوان كارفرما ،و نظارت عاليه كيفي سازمان ميراث فرهنگي استان تهران، بدون وقفه از اول مهر ماه سال 1382 شروع به كار نموده و هم اكنون مراحل اجرايي پژوهشي و مرمتي را پشت سر مي‌گذارد.


تاريخ : شنبه پنجم اسفند 1391 | | نویسنده : مدیر وبلاگ |
مدیرعامل شهر پرند با بیان اینکه هنوز هیچکدام از مسکن‌های مهر سند اعیانی ندارند، گفت: خرید و فروش مسکن مهر ممنوع است و تنها در صورتی از طریق شرکت‌های عمران می‌تواند صورت بگیرد که واحدهای مسکونی دارای سند باشند.

حبیب‌الله چاغروندی در پاسخ به این سؤال که آیا خرید و فروش مسکن مهر از طریق شرکت‌های عمران شهرها ممنوع است، افزود: اساساً زمین مسکن مهر در اختیار دولت است و زمانی که سند آن آماده شد سند اعیانی به نام متقاضی صادر می‌شود.

وی اظهار داشت: حال آیا می‌شود که بدون اطلاع دولت که مالک زمین مسکن 99 ساله است، شریک آن یعنی دارنده مسکن مهر، واحد مسکونی خود را بدون اطلاع از شریک خود(دولت) به فروش برساند.

*توافق دولت و متقاضی اولین مرحله خرید و فروش مسکن مهر

وی در پاسخ به این سؤال که نتیجه می‌گیریم خرید و فروش مسکن مهر در پرند ممنوع نیست تأکید کرد: خرید و فروش مسکن مهر وقتی می‌تواند رخ دهد که شرکت عمران پرند به عنوان نماینده دولت که صاحب‌زمین است با شریک مسکن مهر به توافق برسند.

چاغروندی افزود: توافق دولت و صاحب مسکن مهر نیز این گونه است که وقتی دفترچه اقساط تسهیلات بانکی صادر و سند اعیانی به نام مالک صادر شد آن موقع دارنده مسکن مهر تنها با اجازه شرکت عمران پرند (به عنوان نماینده دولت) می‌تواند واحد مسکونی خود را به فردی که دارای شرایط مسکن مهر باشد به فروش برساند.

مدیرعامل شهر پرند اظهار داشت: قانونگذار می‌گوید چون دولت و مالک در واحد مسکونی مهر شریک هستند پس نمی‌توانند بدون نظر مساعد شریک دیگر ملک خود را به فروش برساند.

* دولت نیز اختیار اجاره مسکن مهر را مجددا به فرد دیگری صادر نمی کند

وی افزود: آیا دولت می‌تواند اختیار اجاره مسکن مهر را که برای یک متقاضی صادر کرده است مجدداً به یک متقاضی دیگر صادر کند، بنابراین نتیجه می‌گیریم که نه این موضوع و نه آن موضوع خرید و فروش مسکن مهر بدون هماهنگی و اجازه دولت قابل انجام نیست.

*فروش مسکن مهر تنها به واجدین شرایط آن هم بعد از صدور سند اعیانی

چاغروندی ادامه داد: شرط دولت و شرکت عمران پرند به عنوان نماینده دولت در زمان خرید و فروش مسکن مهر این است که زمانی که دفترچه اقساط آماده و سند اعیانی صادر شد آن وقت مشکلی از بابت فروش مسکن مهر به افراد واجد شرایط نیست.

*هنوز به هیچ دارنده مسکن مهری سند اعیانی صادر نشده است

مدیرعامل شهر پرند در پاسخ به این سؤال که آیا تاکنون متقاضی یا متقاضیانی به این شرکت برای فروش مسکن مهر مراجعه کرده‌اند، اظهار داشت: خیر چرا که هنوز به هیچ دارنده مسکن مهری سند اعیانی صادر نشده است، پس وقتی هنوز سند اعیانی صادر نشده است به متقاضی نمی‌توان گفت که مسکن مهر خود را به فروش برساند.

*صدور سند اعیانی 3 سال زمان می برد

چاغروندی در پاسخ به این سؤال که از چه زمانی صدور سند اعیانی آغاز می‌شود، تأکید کرد: برای صدور سند اعیانی پروسه زمانی طولانی نیاز است و ممکن است سه سال زمان می‌برد.

وی ادامه داد: معنی صدور سند اعیانی یک مجموعه شهری این است که چون برای کل شهر یک سند وجود دارد پس ابتدا باید کل شهر قطع‌بندی و برای هر بلوکی جداگانه سند صادر شود و بعد از آن جداگانه برای واحد مسکونی سند اعیانی صادر شود که این مراحل مستلزم گذشت حداقل سه سال زمان است.

وی تأکید کرد: افرادی که در حال حاضر دارای مسکن مهر هستند و ساکن شده‌اند یک دفترچه اقساط بانک در اختیار آنها قرار داده شده و یک قرارداد اجاره زمین که دولت به آنها داده است.

وی ادامه داد: حال اینکه فردی خودسر به بنگاه املاک مراجعه می‌کند و اقدام به فروش امتیاز و یا حتی واحد مسکونی خود می‌کند مطمئن باشد که خلاف قانون عمل کرده و در آینده نیز دچار مشکل خواهد شد چرا که واحدی را به فروش می‌رساند که شریک آن که دولت باشد از آن بی‌خبر است.

مدیرعامل شهر پرند گفت: بارها به متقاضیان مسکن مهر اعلام کرده‌ایم که اقدام به خرید و فروش امتیاز و یا واحد مسکونی خود نکنید چرا که هم برای خود و هم برای دیگران مشکل ایجاد می‌کنید.
 

 تاريخ : شنبه پنجم اسفند 1391 | | نویسنده : مدیر وبلاگ |
گروه استان ها- سارق لوازم داخل خودرو روز گذشته حين سرقت در شهر پرند شهرستان رباط کريم غرب استان تهران دستگير و به 15 فقره سرقت اعتراف کرد.

به گزارش پايگاه خبري پليس، "ابراهيم حسن آبادي" فرمانده انتظامي شهرستان رباط کريم با اعلام اين خبر گفت: در پي وقوع چندين فقره سرقت لوازم داخل خودرو در شهر جديد پرند و با توجه به حساسيت موضوع، دستگيري سارق يا سارقان در دستور كار مأموران انتظامي قرار گرفت.

فرمانده انتظامي شهرستان رباط کريم گفت: : مأموران کلانتري 17 پرند در حين سركشي از موقعيت هاي حساس و آسيب پذير شهر پرند به خودروي زانتيا که به شکل نامناسب و با دربهاي باز پارک بود مشکوک شده پس از استعلام از مرکز فوريتهاي پليسي 110 سرقتي بودن خودرو محرز مي شود.

سرهنگ حسن آبادي تصريح کرد: با مشخص شدن سرقتي بودن خودرو، توجه بيشتر مأموران به اطراف خودرو سرقتي بيشتر شد و تحت مراقبت نامحسوس پليس قرار گرفت تا اينکه پس از چند دقيقه، سارق لوازم داخل خودرو در حال ارتکاب سرقتي ديگر دستگير شد.

وي در بازجوييهاي پليس به سرقت خودروي زانتيا و 15 فقره سرقت لوازم داخل خودرو اعتراف کرد.

"حسن آبادي" ، نگهداري اشياء قيمتي و وجه نقد در خودرو را نامناسب دانست و به شهروندان و مالکان خودرو توصيه کرد: به هيچ وجه اشياء قيمتي و وجه نقد خود را در خودرو نگهداري نکنند و وسائط نقليه خود را به سيستم هاي ضد سرقت مجهز کنند.


انتهاي خبر // پایگاه خبری پلیس ایران //News.police.ir

تاريخ : شنبه پنجم اسفند 1391 | | نویسنده : مدیر وبلاگ |
» سرویس: فرهنگي و هنري - سينما و تئاتر

سعید الهی مدیر اجرایی هیأت ساماندهی صنوف سینمایی گفت: واگذاری مسکن مهر به سینماگران کشور وارد مرحله نهایی شده است .

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، دبیرخانه هیأت ساماندهی صنوف سینمایی در گفتگویی مطرح کرد: فهرست اولیه سینماگران متقاضی مسکن مهر شامل 436 نفر از اعضای 11 صنف قانونی سینمایی پس از کسب دستورات لازم از ریاست محترم جمهوری و عبور از مراحل اداری وزارت راه و شهرسازی در اختیار مدیران عامل و کارشناسان شرکت‌های عمران شهرهای جدید پردیس و پرند قرار گرفته است تا نسبت به واگذاری آنها برنامه‌ریزی نموده و سایر اقدامات را انجام دهند.

سعید الهی خاطرنشان کرد: این موضوع پس از مصوبه شورای عالی سینما و تخصیص 2هزار واحد مسکن مهر به سینماگران بطور جدی از سوی هیأت ساماندهی پیگیری شد و ما در انتظار برگزاری جلسات نهایی با دست اندرکاران شرکت‌های مربوطه در شهرهای پردیس و پرند جهت چگونگی توزیع واحدها و نحوه واگذاری آنها به اهالی سینما هستیم.

وی اضافه کرد: بسیاری از اقدامات بی‌سابقه برای سینماگران از قبیل همین گونه اقدامات رفاهی نیازمند مدت زمان و هموار سازی مسیرهای پرفراز و نشیب اداری است که انتطار می رود سینماگران فهیم کشور با صبوری بیشتر، یاری بخش هیأت ساماندهی و سازمان سینمایی در دریافت امکانات و تسهیلات برای خانواده بزرگ سینمای ایران باشند.

مدیر اجرایی هیأت ساماندهی صنوف سینمایی یادآور شد: بی تردید این سهمیه به همه اهالی سینما اختصاص دارد لیکن اولویت اول براساس اعلام سازمان سینمایی کشور به متقاضیان صنوف قانونی اختصاص داشته است.

الهی تأکید کرد: اعضای محترم شورای عالی سینما به ویژه جناب آقای شمقدری درتلاش است طی گفتگو با ریاست محترم جمهوری دربرخی شرایط واگذاری و تسهیلات بانکی ، درچارچوب ضوابط انعطاف بیشتری برای سینماگران در نظر گرفته شود.

وی گفت: اینکه چه کسانی در شهر پردیس و چه گروهی در شهر پرند از مسکن مهر برخوردارند هنوز مشخص نیست، لیکن قطعیت سهمیه تخصیصی برای سینماگران در این 2 شهر مصوب شده که می‌بایست در جلسات نهایی با مسئولین مربوطه ، راهکاری برای رعایت عدالت و نحوه صحیح توزیع واحدها جستجو کرد.

وی ادامه داد: درطول روزهای گذشته بسیاری از سینماگران با مراجعه به دفتر هیأت ساماندهی پیگیر ثبت نام در فهرست دوم تقاضای مسکن مهر بوده و یا از اقدمات برخی نهادهای فرهنگی در تلاش برای تأسیس تعاونی مسکن برای سینماگران خبر می‌دهند که باید به اطلاع برسانم هیأت ساماندهی تنها درجهت اجرایی شدن مصوبات رسمی مرتبط با دولت اقدام نموده و مسئولیتی در قبال وعده‌ها و سایر اقدامات مشابه ندارد.تاريخ : شنبه پنجم اسفند 1391 | | نویسنده : مدیر وبلاگ |
شهرخبر: ناصر خطیبی افزود: خریداری ۶ هزار درخت برای شهر پرند در دستور کار قرار دارد و به زودی اجرایی خواهد شد.
وی ادامه داد: این طرح در چند سال اخیر بر زیبایی و فضای شهر پرند تاثیر بسیاری خواهد داشت.
خطیبی همچنین در خصوص دیگر فعالیت‌های شهرداری پرند در حوزهٔ خدمات شهری گفت: خیابان علامه طباطبایی به طول هزار و ۸۰۰ متر جدول بندی رنگی می‌شود.
وی تصریح کرد: جدول بندی این خیابان که به صورت آزمایشی صورت می‌گیرد به گونه‌ای است که بر اثر زمان دچار فرسایش نمی‌شود و به رنگ آمیزی نیاز ندارد.
خطیبی فعالیت‌های زیباسازی شهر را یکی از اقدامات مهم شهرداری پرند معرفی کرد و اظهار داشت: فعالیت‌های زیباسازی شهر پرند به صورت جدی در حال پیگیری است و با پیمانکاران متعهد با شرکت عمران تجدید قرارداد می‌شود.
وی خاطر نشان کرد: به زودی کوچه‌ها و خیابان‌های شهر پرند با نام شهدا مزین می‌شود.
منبع: باشگاه خبرنگارانتاريخ : شنبه پنجم اسفند 1391 | | نویسنده : مدیر وبلاگ |ضمن عرض تبریک به کلیه ساکنان واحدهای مسکونی کوزو واقع در فاز 5 شهر جدید پرند به اطلاع میرساند ورساچوب مفتخر است با کمترین هزینه بیشترین بازدهی در فضای آشپزخانه شما عزیزان را فراهم کند
شما میتوانید تصاویر یکی از واحدهای دوخوابه تغییر یافته را در سایت ما به نشانی

ملاحظه فرمایید

09197804806
تاريخ : شنبه پنجم اسفند 1391 | | نویسنده : مدیر وبلاگ |
.: Weblog Themes By VatanSkin :.